Стежте за нами в соц.мережах

ВОДА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ,
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Вода – на перший погляд найпростіше хімічна сполука двох атомів водню і одного атома кисню – є, без жодного перебільшення, основою життя на Землі. Не випадково вчені в пошуках форм життя на інших планетах сонячної системи стільки зусиль спрямовують на виявлення слідів води і мінеральних сполук.

У нашому повсякденному житті ми стикаємося з водою постійно. При цьому, перефразовуючи пісню зі старого кінофільму, можна сказати, що ми «воду п’ємо» і «воду ллємо». Про ці два аспекти використання води людиною ми і поведемо мову, не випадково вчені в пошуках форм життя на інших планетах сонячної системи стільки зусиль.

Сама по собі вода не має поживної цінності, але вона є неодмінною складовою частиною всього живого. У рослинах міститься до 90% води, в той час як тіло дорослої людини складається з неї приблизно на 60 – 65%. Вникнувши в деталі можна відзначити, що кістки містять 22% води, мозок 75%, в той час як кров складається з неї на цілих 92%.

Першочергова роль води в житті всіх живих істот, і людини в тому числі, пов’язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин. Тобто фактично є тим середовищем, в якій і протікають всі процеси життєдіяльності. Певне і постійне утримання води – ось необхідна умова існування живого організму. При зміні кількості споживання води та її сольового складу порушуються процеси травлення і засвоєння їжі, кровотворення та ін. Без води неможлива регуляція теплообміну організму з навколишнім середовищем та підтримання температури тіла пов’язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин.

Обов’язки води в організмі

Людина надзвичайно гостро відчуває зміну змісту води в своєму організмі і може прожити без неї всього кілька діб. При втраті води в кількості менше 2% ваги тіла (1-1.5л) з’являється почуття спраги, при втраті 6-8% наступає стан напівнепритомності, при 10% – галюцинації, порушення ковтання. Втрата 10-20% води небезпечна для життя.

Певне та постійне утримання води –
ось необхідна умова для існування
живого організму.

Надмірне ж споживання води призводить до перевантаження серцево-судинної системи, викликає виснажливе потовиділення, що супроводжується втратою солей, послаблює організм.

Не повний перелік обов’язків

  • Забезпечує доставку поживних речовин і кисню до всіх клітин тіла, захищає і буферизує життєво важливі органи.
  •  
  • Допомагає перетворювати їжу в енергію.
  •  
  • Допомагає поживним речовинам засвоюватися органами, виводить шлаки і відходи процесів життєдіяльності.
  •  
  • Регулює температуру тіла і зволожує повітря.

Основні пункти


Забезпечує доставку поживних речовин і кисню до всіх клітин тіла, захищає і буферизує життєво важливі органи.

Допомагає перетворювати їжу в енергію.

Допомагає поживним речовинам засвоюватися органами, виводить шлаки і відходи процесів життєдіяльності.

Регулює температуру тіла і зволожує повітря.
0
Secured By miniOrange